Makina përplaset me eskavatorin e bashkisë Lezhë, 2 të plagosur, njëri në gjendje të rëndë (VIDEO)

Një aksident i rëndë ka ndodhur paraditen e së hënës në autostradën Lezhë-Milot në afërsi të fshatit Ishull-Lezhë, si pasojë kanë mbetur të plagosur dy persona, njëri prej tyre në gjendje të rëndë.

Në mjet tip Golf 5 ka goditur nga pas një eskavator të bashkisë Lezhë, i cili po lëvizte përgjatë supestrades. 

Nga aksidenti mbeti i plagosur drejtuesi i golfit B. D. nga Babrruja, i cili u dërgua menjëherë në spitalin e Traumës në Tiranë, nga ku mësohet se ndodhet në gjendje të rëndë për jetën.

Policia e cila mbërriti menjëherë në vendin e ngjarjes nisi hetimet për aksidentin dhe nga të dhënat paraprake bëhet e ditur se shkak për përplasjen është bërë shpejtësia me të cilen po lëvizte automjeti.

Ndërkaq kujtojmë se ky është aksidenti i dytë që ndodh brenda pak orësh në këtë zonë, pasi edhe dje një tjetër aksident është shënuar në aksin Lezhë-Milot pranë kryqëzimit të ishull Lezhë, ku ka humbur jetën një këmbësor.

Një furgon mallrash përplasi për vdekje një këmbësor, në një rrugë ku dallohej qartë mungesa e ndriçimit. 

/b.ha./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

  • Shoku i Gencit: 23/11/2020 11:57

    Ca barkthare me gomar E quajne veten shqiptar, Me hajdutlliqe vene lek menjane Blejne makine duke shitur nenen dhe babane, Neper rruge fluturojne si rrufe Per te marr dy grushte dhé. Pesoi gje ekskabatori??

    Përgjigju
  • Sondazhi i ditës:

    Alibeaj iku nga grupi PD, çfarë duhet të bëjnë deputetët e tjerë pro Bashës?×

Lajmi i fundit

'Spanjës t'i 'lexojmë' lojën', Ivan Balliu: Po u sollën mirë, i ftojmë në plazhet e jugut

'Spanjës t'i 'lexojmë' lojën', Ivan Balliu: Po u sollën mirë, i ftojmë në plazhet e jugut