Malësia e Kurbinit prej ditësh në pushtetin e flakëve, ndërhyhet nga ajri! Disa banesa në rrezik nga përhapja e flakëve  

 

Malësia e Kurbinit prej disa ditësh ndodhet në pushtetin e zjarrit, ndërsa në ditën e sotme është bërë e mundur ndërhyrja nga ajri. Ende ndodhen plot shtatë vatra zjarri aktive në fshatrat Skuraj, Gallatë dhe Mali i Bardhe, erërat e fuqishme gjate mbrëmjes se kaluar favorizuar përhapjen e flakëve. Ne zonat e prekura nga zjarri sot kane mbërritur dhe forcat nga ushtria, ndërsa ndërhyrja e zjarrfikëseve ke rezultuar e paefektshme nga terreni malor.

 Sa mësohet ndodhen disa banesa janë në rrezik nga përhapja e flakëve.


Lajmi kryesor:

6 vatra aktive! Zjarret djegin 38 shtëpi të pabanueshme, në Selenicë e Malësi të Madhe! Shpërthejnë municione në Dushkarak, dëmtohen tubacionet e ujit


G.MO/KT/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A mendoni se vendosja e fashës 800 kWh do të sjellë kursim të energjisë?×

Lajmi i fundit

Sarandë/ Merr flakë një barake në fshatin Çukë, 57-vjeçari pëson djegie, në gjendje të rëndë në spital

Sarandë/ Merr flakë një barake në fshatin Çukë, 57-vjeçari pëson djegie, në gjendje të rëndë në spital