Maliqi sulmon Ramën për sekuestrimin e pasurisë së Ylli Ndroqit, i përmend nënën e vdekur: Të prisje të kalonin të 40-at

Maliqi sulmon Ramën për sekuestrimin e pasurisë së Ylli Ndroqit, i përmend nënën e vdekur: Të prisje të kalonin të 40-at

Lefter Maliqi

Deputeti i Opozitës së re, Lefter Maliqi ka akuzuar kryeministrin Edi Rama për sekuestrimin e 26 pasurive të pronarit të "Ora News", Ylli Ndroqi. Ai i përmend Ramës nënën e tij, e cila ndërroi jetë para dy ditësh duke thënë se dita e tretë është dita kur shpirti i çdo të vdekuri është në përballje me engjëj e demonë se nga do të shkojë në Parajsë apo në Ferr. Maliqi thotë se pa kaluar të 40-tat dhe pa ardhur vjeshta Rama filloi të kridhej në zullume.

"Uji fle hasmi s'fle...S'thonë kot i mbyturi të mbyt. Ramzi dhe kur je në zi nuk heq dorë nga marrëzitë. Ditëzi po pa mbushur 40-tat për gjënë më të shtrenjtë që ka çdo njeri nënën, ti hidhesh e kridhesh ne zullume? Eh ta mendosh dita e tretë është dita kur shpirti i çdo të vdekuri është në përballje me ëngjëj e demonë se nga do vejë në Parajsë a në Ferr. Ngushëllime për nënën, por a ke ndonjë cep zemre që të lëngon? A mendja veç për të liga të punon? Si mor demon si; në menyrë të pabesë urdhëron SPAK-un tënd të mbyll fjalën e lirë, bizneset e Ylli Ndroqit? Prisje vjeshtën o ditëzi të kaloje 40-tat dhe vazhdoje me hakmarrjet,padrejtësitë,seleksionimet. E di çdo shqiptar qe kush del kundra teje dhe Rilindjes së krimit ti i gjobit, i kërcënon,i shantazhon,i dhunon etj,siç bere me zërin kundër të 'Agon Channel ' që i detyrohesh mbi 110 milion euro me taksat e shqiptareve,siç shantazhove Çilin,Lubonjën,godite Lelën ,i mbylle emisionet Krastës e Rakipit,e plot gazetarë e analistë që për ty ditëzi janë kazanë. Mëkatet e tua nuk kane fund. Spaku yt pse nuk heton resortet, bizneset, ndërtimet gjigante të Oligarkëve të tu ,se dihet miliardat tuaja , të qeveritarëve tuaj as i afrohen ata jo me t'i hetojnë. Nuk doja të bëja politikë këtë muaj por kur të drejton i keqi vendin e merr dreqi, kur ditëziu nuk njeh as zi as qetësi, kur në pandemi shkatërron Teatrin kombëtar dhe gjobit ,kërcënon e shantazhon çdo kundërshtar nuk rrija dot në heshtje. Ditëzi fundin e ke ndryshe nga ç'ëndërron", shkruan Maliqi.

Edhe ish-kreu i PD-së Sali Berisha i doli në mbrojtje Ndroqit duke sulmuar organet e drejtësisë dhe kryeministrin Rama.

Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • Fatosi-kosove: 04/08/2020 08:57

  Po çfar ka Rama ne kete pune more kokeshterrur more injirant i ndyre, tash shqiptaret po binden pse tka fut meta ne liste per deputet,sepse ti qenke vetem nje e katerta pjese e copes se mu.... Meta&basha.

  Përgjigju
 • Maliq: 04/08/2020 08:14

  ça thua more legen ptyyyy taq... g...

  Përgjigju
 • Bob: 04/08/2020 04:42

  S,ka faj ky kokederri,fajin e kane gazetaret nuk kane me cfare ta mbushin faqet e gazetes per ti shitur

  Përgjigju
 • Iris: 04/08/2020 00:34

  Pas demokracise Berisha me shoke e akuzuan regjimin komunist se e mbushen qeverine e parlamentin me punetore e fshatare injorante.Ne prisnim qe demokracia te mbushte organet e shtetit me njerez te respektuar dhe intelektuale ,por u be me keq ,u mbush me gomare te tipit Maliqi,Gjyzi ,etj.

  Përgjigju
 • Haha: 03/08/2020 22:42

  O sa u kenaqa gjithe llumat me radhe po nxjerrin kokat nga gjirizet aty ku hane pulat mut

  Përgjigju
 • Titi: 03/08/2020 21:51

  Trafikantet po e nxierin koken ,,,po i dalin ne krahe shokut te tyre trafikant.

  Përgjigju
 • Arbëru: 03/08/2020 21:47

  Q’far fëlliqësire , ky është i pa fytyrë fare ...!!!

  Përgjigju
 • Qijmaliqin: 03/08/2020 21:42

  Sa pleher qe je vjen ngaa policia dhe mbron trafikantet o i ndyre pa fe pa bese e pa parti

  Përgjigju
 • Tope Papagalos: 03/08/2020 21:38

  Foli dhe ky shkerdhata i cili di vetem te fshije bajgat e lopeve neper stallat e Otllakut te Beratit? Ketij duhet ti dhjesesh ne surratin e shpifur qe te flase mire

  Përgjigju
 • BBC: 03/08/2020 21:23

  Fshatar ordiner. Vetem puna ne fushe ta nxjerr ty te keqen. Bajge

  Përgjigju
 • Po c'pate: 03/08/2020 21:20

  E keni ulur nivelin e te berit politik komplet ne llum.. Turp tu vij..vaj medet per këtë komb si do i vej halli me kete klas politikanesh po ja digjni te ardhmen brezave o që u pervelofshi

  Përgjigju
  • Kevin: 04/08/2020 01:01

   FIKS !!!!!!!!! E ka pushtuar injoranca politiken shqiptare.

 • pap: 03/08/2020 21:18

  Ky nuk ka se c'te jete tjeter, pervec se nje MONSTER!! Shqiptare, vini re kush eshte deputet!

  Përgjigju
 • Emigranti: 03/08/2020 20:57

  O mi pusete o gje e skaduar o mall kines qe shitesh dhe blihesh per 2 para. E kishe treguar vehten se cfar malli ishe po qe te ishe dhe shpirt kalbur nuk ma merte mendja....

  Përgjigju
 • Fshatar: 03/08/2020 20:53

  Kur nuk te vrau Agim Pepa atehere more ish polic fshatar BQ te drejt ke qe nxjerr helme nga goja tani o polic RK me master te marre tek dashnorja jote me burrin kosovar nga fieri. Po mbron nje trafikant droge te vertetuar nga gjurmet daktiloskopike nga Italia dhe Turqia. Ku ke bes, fe dhe moral ti more pis fshatar skenderbegas pa buks qe mbaje rradhen per nje garuzhde pilaf. O Lefter llumi ke gjetur Ramen qe i permend nenen e vdekur dhe babain more kelysh brigadieri zorre thate. Kush jane prinderit e tu more anonim bastard??? Ti ke lindur ne mullarin e lopes dhe ashtu do vdesesh pis nga trupi era qen dhe pis nga shpirti di kufome.

  Përgjigju
  • BBC: 04/08/2020 16:24

   Sakte. Duhet te cohet edhe njehere gjirokastriti ti vdese fushave keto amfibe

  • Sulo: 04/08/2020 01:02

   Te lumt goja dhe dora per keto rreshta qe ke shkruar

  • Halit: 03/08/2020 21:42

   Nuk ka faj ky qurrashi o vlla po Rama qe u genjye nga ky krundja ne 2017 dhe e hipi ne tribuna ku mbante fjalime dhe pas zgjedhjeve e beri zyrtar te larte te burgjeve .Ky hapet sikur ka 20.000 vota po nje m... ka se e gjithe zona e tij e njohin kete dobic bukeshkale e nuk e shohin dot me sy , nuk e ke idene sa pike ka humbur PS ne Otllak e Lapardha kur dilte ne mitingje ky me Ramen nderkohe qe e kishte emrin i 3 ne listen e PD.Ishte shume gje e neveritshme .

 • gimi: 03/08/2020 20:52

  idiot

  Përgjigju
 • Pelion: 03/08/2020 20:38

  O kapter Lefteri o plehrë ,po me të ndjerin ç'far ke o plehrë,lëri të vdekurit të prehen të qetë në botën e përtejme, o vdeksh e mbetsh pa varr se këtë meritojnë qënijet si puna jote që në interes të bërjes një çikë deputet në PD janë gati të shkelin çdo normë nëpërmjet bythëlëpirjes së babait shpirtror qoftë ai dhe në agoninë e fundit .

  Përgjigju
 • redi: 03/08/2020 20:37

  Po pse o u nxifsh nerresh me nenen e Rames nje zonje grua ,qe vec mire u beri njerezve.Po kaq i zi dhe llum je,qe kujton se duke pellitur do te bejne deputet .Me listat e hapura ti nuk merr as votat e familjes o Maliq me shtateqind flamur . Pa shiko se mos kthehesh perseri tek PS per ndonje pune . O kasolle ku na mblodhe

  Përgjigju
 • MALIQ BAJGA: 03/08/2020 20:30

  PO SI KA MUNDËSI QË KTI QENI FSHATAR NUK I PUSHON GOJA DUKE LEFUR PA PUSHIM. KY BAJG LOPE KANCEROZE VETËM VJELL TUM NGA GOJA E TIJ PREJ FSHATARI ORDINER E KUJTON SE THOT GJËRA MADHORE KY QEN I NGOTDHUR MALIQ QENEF FSHATARI KAPTER ORDINER E BËN EDHE SI TRIM I MADH KY PIXG E NDYR. O ZOT SI U KATANDIS SHQIPRIA TË TË JAPI MËND KUNGULLI KAPTERR MALIQ. PIK E ZEZ O PIK E ZEZ.

  Përgjigju
  • Tosi: 03/08/2020 21:35

   Ky eshte nxene tek babai i teqese se kulmakut,e di gjithe fshati dhe krahina per kete funderrine te parlamentit qe mbeti si peshku pa uje me listat e hapura ky Lefter hunderr maliq kokexhufka qe shkofte ne te s'emes

 • Sondazhi i ditës:

  Jeni dakord që në Shqipëri të ndalohet përdorimi i euros për pagesa?×

Lajmi i fundit

Tentoi të vriste Donald Trump/ FBI ‘skanon’ 20-vjeçarin, ç’kishte kërkuar në internet pak minuta para atentatit

Tentoi të vriste Donald Trump/ FBI ‘skanon’ 20-vjeçarin, ç’kishte kërkuar në internet pak minuta para atentatit