Manastirliu: Nuk ka asnjë vendim nga vendet e BE për lëvizjen e qytetarëve sipas llojit të vaksinave

1620213311_7.jpg

Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu ka bërë me dije se deri më tani nuk ka asnjë vendim nga vendet e BE-së, lidhur me lëvizjen e qytetarëve në varësi të llojit të vaksinës që kanë kryer.

" Nuk ka asnjë vendim të marrë nga vendet e BE për sa si përket llojeve të vaksinave dhe se si mund të lëvizin qytetarët", Manastirliu.


Lajmi kryesor:

Hapen universitetet për konsultime e provime, hiqet karantina për të ardhurit nga Maqedonia e Veriut e Greqia! Ora policore mbetet e njëjtë (VIDEO)


B.K./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A është e mjaftueshme rritja vjetore e pensioneve prej 5 për qind ashtu siç premtohet në programin e Rama 3?×

Lajmi i fundit

John

Nishani: Lëvizja e Berishës mund të jetë për interesa personale, por i shërben partisë! Disa takime po ia organizojnë deputetë të PD! S’ka pakt të fshehtë me Bashën