Manchester City prek titullin,
fitoi 1-0 derbin me Manchester United

Manchester City prek titullin,<br />fitoi 1-0 derbin me Manchester United
Një gol nga kapiteni Vincent Kompany në fund të pjesës së parë, i dhuroi Manchester City, fitoren minimale 1-0 ndaj rivalit të qytetit Manchester United, që i dërgon ata në krye të renditjes në Premierligë, dy ndeshje para fundit.

City fitoi derbin e Manchesterit në Etihad Stadium pas së cilit ka marrë lidershipin falë golaverazhit më të mirë se Djajtë e Kuq. Duelin e dominuar nga vendasit, dhe e vulosi belgu Kompany i cili realizoi me kokë në minutat e lojës shtesë të pjesës së parë.

Tani, City dhe United kanë nga 83 pikë por City udhëheq falë golaverazhit më të mirë. Në dy ndeshjet e mbetura, City luan në fushën e Newcastle United dhe më pas pret QPR-n. Ndërsa United është mysafir i Swansea City ndërsa në ndeshjen e fundit është mysafir i Sunderlandit.(rb/shqiptarja.com)

Si i vlerësoni mesazhet që dha Rama në takimin me diasporën në Athinë?

×

Dosja e terroristëve, ish-prokurorja Imeraj: Nga vettingu u shkarkova për Natën e Kadrit, më vinin SMS që të ‘thamë mos u merr me ne’