Manchester City rihap kampionatin,
Manchester United, barazim i çmendur 4-4

Manchester City rihap kampionatin,<br />Manchester United, barazim i çmendur 4-4
Manchester City ka shënuar një fitore të pritur në përballjen me Wolverhampton. Skuadra e Mancinit e ka shfrytëzuar barazimin e Manchester United për tu afruar në vetëm 3 pikë ndaj liderit të Premierligës.

Aguero shënoj golin e parë në këtë ndeshje në minutën e 27. Për 3 pikë të sigurta realizoj Nasri në minutën e 77 për të shënuar rezultatin përfundimtar, Wolves- Man City 0-2. Me këtë humbje Wolves edhe matematikisht nuk ka më gjasa për mbijetesë kështu nqë ediconin tjetër do të garojë në ligën e dytë të Anglisë.

Një barazim të çmendur ka regjistruar Manchester United ndaj Everton me shifrat 4-4.
Kampioni anglez Manchester United është ndalur seriozisht në luftën për titullin e 20 pas një barazimi spektakolar në Old Trafford. Barazimi e mban në vendin e parë Manchester United me 3 pikë më shumë se City, 1 javë para ndeshjes vendimtare për titull ndërmjet tyre. (rb/shqiptarja.com)

Censi 2023, popullsia u tkurr me 419 mijë në 12 vite, cili është shkaku?

×

Turi i mirënjohjes, Veliaj: Sot Kavaja është më socialiste se kurrë; PS e vetmja forcë që di të bëjë shtet dhe qytet