Mandati i Tahirit, Spartak Braho takon Ruçin në Kuvend

Mandati i Tahirit, Spartak Braho takon Ruçin në Kuvend

Gramoz Ruçi dhe Spartak Braho

TIRANE-Saimir Tahiri hoqi dorë dje nga mandati i deputetit, ndërsa në vendin e tij në parlament pritet që të hyjë Spartak Braho. Tahiri pritet që ti dorëzojë sot zyrtarisht letrën me dorëheqjen Kuvendit të Shqipërisë.

Braho është në listë për të marrë mandatin e deputetit. Ai sot në mëngjes ka zhvilluar një takim me Kryetarin e Kuvendit, Gramoz Ruçi. Takimi Ruçi-Braho ka zgjatur disa minuta, ndërsa në qendër të bisedës ka qenë pikërisht mandati, referuar zhvillimeve politike.

Aktualisht Braho është këshilltar i kryeministrit Edi Rama, por pas lënies së mandatit nga Tahiri, Braho pritet që të ulet në karrigen e tij në parlament.

/b.ha./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Qeveria shtyn zbatimin e fashës 800 kWh për çmimin e energjisë, mendoni se është zgjidhja e duhur?×

Lajmi i fundit

FOTOLAJM/ Larg ‘kostumit’ të kryeministrit, Rama publikon foton nga pushimet në Vlorë

FOTOLAJM/ Larg ‘kostumit’ të kryeministrit, Rama publikon foton nga pushimet në Vlorë