Manja në Lezhë: Me fitoren e Pjerinit, qytetarët i thanë ‘stop’ gjuhës së ndasive krahinore! Ndreu: Do bëjmë 5-fish më shumë punë se 4 vitet e kaluara

 

Drejtuesi politik i PS-së në qarkun e Lezhës, Ulsi Manja e quajti një fitore spektakolare rikonfirmimin në detyrë të Pjerin Ndreut në krye të bashkisë së Lezhës. Ai tha se një rezultat i tillë, përballë kandidatit rival, është një leksion ndaj politikës përçarëse të Berishës i cili më herët deklaronte se Rama nuk e do veriun.

“Fitorja e Pjerinit më ka shijuar pa masë, jo vetëm se ishte fitore e pastër spektakolare por qytetarët e Lezhës i thanë STOP një modeli të gjuhës fyese dhe përçarëse të ndasive krahinore. Kundërshtarët tanë betoheshin në çdo cep të Lezhës se do na përcillnin deri tek Ura e Milotit. Por Lezha foli dhe dha një votë ndëshkuese për këë model politike që ishte një leksion qytetarie”- u shpreh Manja.


Lajmi kryesor:

Drejtuesit politikë të PS prezantojnë fituesit e bashkive, Veliaj: Diferenca në Tiranë, e jashtëzakonshme! Kandidatët tanë, kanë siguruar mbi 200 mijë vota


B.V/KT/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Shqipëria luan ndaj Kroacisë sfida e dytë në Euro 2024, kush fiton?×

Lajmi i fundit

Kryeministri holandez Mark Rutte pritet të jetë kreu i ardhshëm të NATO-s, Hungaria dhe Sllovakia heqin veton ndaj tij

Kryeministri holandez Mark Rutte pritet të jetë kreu i ardhshëm të NATO-s, Hungaria dhe Sllovakia heqin veton ndaj tij