FOTO/ Maradona dhe Cruyff sipër reve duke ndjekur ndeshjen, Ajax reklamon sfidën me Napolin: Ndeshje legjendare!

FOTO/ Maradona dhe Cruyff sipër reve duke ndjekur ndeshjen, Ajax reklamon sfidën me Napolin: Ndeshje legjendare!

Promo e ndeshjes Ajax-Napoli

Diego Armando Maradona dhe Johan Cruyff të ulur mbi re teksa shohin ndeshjen e Champions League në orën 21:00. Është kjo promo madhështore që Ajax i ka bërë ndeshjes së grupeve kundër Napolit sonte në Itali. Një takim që vendos shumë për fatet e skuadrave, duke qenë se një fitore e skuadrës së Spelleti-t e afron shumë me kualifikimin, ndërsa holandezët kërkojnë të jenë të mbrojtur për çdo rast.

Foto në fjalë Ajax e ka publikuar me shkrimin: “Ndeshja legjendare e ditës”.

Pas takimit të sotëm në stadiumin ‘Johan Cruyff’ të Amsterdamit javën e ardhshme e njëjta sfidë do përsëritet në stadiumin ‘Diego Maradona’ të Napolit. Emrat e stadiumeve janë vënë për shkak të dy legjendave të futbollit, të cilët për gati një dekadë luajtën në të njëjtën periudhë, ndërsa tani kanë ndërruar jetë. Si Maradona ashtu dhe Cruyff më së shumti do mbahen mend për shkëlqimin me kombëtaret respektive, Argjentinën dhe Holandën.

Ne.k./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Listat e deputetëve të hapura në 2/3 dhe jo plotësisht, jeni dakord?×

Lajmi i fundit

KPK shkarkon nga detyra gjyqtarin Seladin Pysqyli

KPK shkarkon nga detyra gjyqtarin Seladin Pysqyli