Mariana Kondi bën rrëfimin prekës për nënën: E dija se ishte ftohur, por ajo kishte kancer

Mariana Kondi bën rrëfimin prekës për nënën: E dija se ishte ftohur, por ajo kishte kancer

Mariana Kondi dhe Çiljeta Xhilaga

Mariana Kondi ka bërë një rrëfim prekës për humbjen e nënës së saj në Ferma Vip.

Teksa ishte ishte duke biseduar me Çiljetën aktorja ka treguar se nëna e saj vuante nga një sëmundje e pashërueshme.

“Unë e dija se ishte e ftohur me këtë kollën, jo më thotë është me kancer. Mami ishte e re, 70 vjeçe. Mami po vishej e më pyeti ‘si doli?’ S’dija ça të bëja. Më ra tavani mbi kokë.  Shkova në sanatorium dhe i thashë doktorit që mos ti themi për sëmundjen. Morëm ca mjekime, nuk ia thashë fare mamit çfarë kishte deri në fund. Në shtator, tetor u bë mirë. Pastaj në nëntor u prek prapë. E çova në spital. Jetoi 6 vite me kancer pa kimioterapi. Dita e fundit ishte e tmerrshme. Vëllai po lyente shtëpinë, ajo kërkonte atë, unë i rrija tek koka”- tha Mariana.

Xh.K/B.K/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A duhet Rama të pranojë një qeveri teknike siç pretendon Sali Berisha?×

Lajmi i fundit

Mbi 213 mijë shqiptarë morën shtetësinë e një vendi të BE-së në 5 vite

Mbi 213 mijë shqiptarë morën shtetësinë e një vendi të BE-së në 5 vite