Mark Marku me probleme shëndetësore, qeveria i jep 1 mln lekë për kurim

Mark Marku me probleme shëndetësore, qeveria i jep 1 mln lekë për kurim

Mark Marku

Mark Marku, ish-deputet i Partisë Demokratike ka marrë një ndihmë financiare prej 1 milionë lekësh nga qeveria për shkak të problemeve shëndetësore. 

Në vendimin e firmosur nga zëvendës kryeministri Arben Ahmetaj, thuhet se këto lekë do të shkojnë për mbulimin e shpenzimeve për mjekimin e analistit.

'Vendim për mbulimin e shpenzimeve të mjekimit të z. Mark Marku.

Në mbështetje të nenit 100 të Kushtetutës dhe ligjit për buxhetin e vitit 2022, të ndryshuar dhe në vijim të vendimit të Këshillit të Ministrave për financimin e shërbimeve shëndetësore spitalore nga skema e detyrueshme e sigurimeve të kujdesit shëndetësor për vitin 2022 me propozimin e ministrit të Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, Këshilli i Ministrave vendosi”

Mbulimin e shpenzimeve të mjekimit të z. Mark Marku në masën 1 014 000 (një milion e katërmbëdhjetë mijë) lekë.

Ky fond të përballohet nga Fondi i Sigurimit të Detyrueshëm të Kujdesit Shëndetësor

Pagesa të bëhet me paraqitjen e faturave përkatëse të institucionit të kurimit.'- thuhet në vendim.

Vendimi i qeverisë

 

M.Q./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Jeni dakord me përjashtimin e policëve që kanë përdorur Sky apo Encro Chat?×

Lajmi i fundit

Jeta e një aktori brilant! Rrëfimi gozhdues i Mirush Kabashit 1 vit më parë në Report Tv! Si shprehej ‘Mjeshtri i madh’ për karrierën, artin dhe familjen

Jeta e një aktori brilant! Rrëfimi gozhdues i Mirush Kabashit 1 vit më parë në Report Tv! Si shprehej ‘Mjeshtri i madh’ për karrierën, artin dhe familjen