Marrëdhënie seksuale me dhunë, zjarrvënie dhe drejtim automjeti pa leje, arrestohen 2 persona në hetim 2 të tjerë në Korçë

Foto ilustruese

KORÇË- Në vijim të punës për “goditjen” e paligjshmërisë në vend, policia ka arrestuar 2 persona për vepra të ndryshme penale dhe ka proceduar penalisht 2 të tjerë.

I riu N.H është vënë në pranga teksa po përpiqej me dhunë të kryente marrëdhënie me një vajzën 19-vjeçare në Kolonjë.

Ndërkohë, policia e Korçës ka arrestuar edhe A.B 55 vjeç i cili u kap duke drejtuar motorin pa leje.

Procedim penal kanë nisur ndaj S.T 57 vjeç, pasi ka djegur disa mbetje dhe zjarri doli jashtë kontrollit duke u përhapur në parcelën ngjitur në pronësi të T.R, ku edhe janë djegur 17 koshere bletësh.

Procedim penal ka nisur dhe ndaj L.B, 51 vjeç, pasi u kap duke transportuar me mjetin kamion tip ”Volvo”, 18 m sterë lëndë drusore pa leje.

Materialet në ngarkim të tyre i kaluan Prokurorive të Rretheve Gjyqësore Korçë e Pogradec për veprime të mëtejshme.

J.GJ./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Kush i fiton zgjedhjet e pjesshme vendore të 6 marsit?×

Lajmi i fundit

John

Takimi i ‘sikletshëm’ virtual i Putinit dhe biznesmenëve italianë, mes tensioneve të perëndimit