Marrëveshja e armëpushimit, Katari: 30 palestinezë të burgosur janë liruar nga Izraeli

Marrëveshja e armëpushimit, Katari: 30 palestinezë të burgosur janë liruar nga Izraeli

1701205207_ccccccc.JPG

Zëdhënësi i Ministrisë së Jashtme të Katarit thotë se 30 palestinezë të burgosur janë liruar nga Izraeli sipas marrëveshjes së armëpushimit. Mes tyre janë 15 gra dhe 15 fëmijë. Kjo duket se shënon një tjetër shkëmbim të suksesshëm të pengjeve dhe të burgosurve, pavarësisht lajmeve se armëpushimi ishte shkelur ditën e sotme.


Lajmi kryesor:

Lufta/ Hamasi liron edhe 12 pengje të tjera! Ankesa e Forcave izraelite: Armëpushimi është shkelur në Gazën Veriore


B.K/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Fëmijët vrasin babain në Durrës, a është në krizë familja shqiptare?×

Lajmi i fundit

Edmond Tupja: Shqipja një nga 3 gjuhët më të vjetra në botë, rrezikon zhdukjen si latinishtja dhe greqishtja e lashtë

Edmond Tupja: Shqipja një nga 3 gjuhët më të vjetra në botë, rrezikon zhdukjen si latinishtja dhe greqishtja e lashtë