Marrëveshja e Stabilizim-Asociimit me BE-në, kryeministri i Kosovës Albin Kurti udhëton drejt Strasburgut për takimin me eurodeputetët

Marrëveshja e Stabilizim-Asociimit me BE-në, kryeministri i Kosovës Albin Kurti udhëton drejt Strasburgut për takimin me eurodeputetët

Kryeministri i Kosovës, Kurti

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka udhëtuar sot për në Strasburg për të marrë pjesë në takimin e 10-të të Komitetit Parlamentar për Marrëveshjen e Stabilizim- Asociimit me BE-në.

Në njoftimin e Qeverisë së Kosovës thuhet se Kurti do të takohet me deputetë dhe kryesues të grupeve kryesore politike të PE dhe Presidenten e Parlamentit Evropian, Roberta Metsola.

Republika e Kosovës dhe Bashkimi Evropian nënshkruan Marrëveshjen e Stabilizim-Asociimit më 27 tetor 2015, në Strasburg. Ajo më pas u miratua nga Qeveria e Republikës së Kosovës më 30 tetor 2015. 

G.MO/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Kush mendoni se qëndron mbrapa sulmit ndaj Top Channel?×

Lajmi i fundit

'Polonia asnjë rast, kanë portier të mirë', Cikalleshi: Kombëtarja ka hapur një kapitull të ri

'Polonia asnjë rast, kanë portier të mirë', Cikalleshi: Kombëtarja ka hapur një kapitull të ri