Marrëveshja Kosovë-Serbi/ Grenell: Njohja reciproke do diskutohet të hënën në Bruksel

Emisari Special për dialogun Kosovë-Serbi, Richard Grenell, ka shpjeguar se nuk është diskutuar njohja reciproke në Shtëpinë e Bardhë mes Avdullah Hotit dhe Aleksander Vuçiq për arsye se kjo temë do të hapet të hënën në Bruksel.

“Palët do të takohen të hënën në Bruksel…Njohja është në axhendën që do të diskutohet të hënën në Bruksel”, ka thënë Grenell

Grenell ka thënë se temën e njohjes reciproke ua ka lënë europianëve.

“Ne po provojmë që të bashkërenditemi me europianët se çfarë mund të bëjmë ne dhe çfarë mund të bëjnë ata. Të hënën ajo temë do të diskutohet në detaje në Bruksel”, u shpreh ai


Lajmi kryesor:

Reagimet/ Opozita në Kosovë kundërshton marrëveshjen e Washingtonit...Bashkimi Europian i përmbajtur në deklarime


  • Sondazhi i ditës:

    A është gati Shqipëria për sezonin e ri turistik?×

Lajmi i fundit

John

Ekzekutimi në Elbana/ Dalin pamjet, kjo është makina e djegur që dyshohet se i përket autorëve