Marrëveshja Kosovë-Serbi/ Meta: Hap i rëndësishëm drejt normalizimit të marrëdhënieve mes 2 vendeve

Presidenti Ilir Meta

TIRANË- Një hap i rëndësishëm drejt normalizimit të marrëdhënieve mes dy vendeve! Kështu e ka cilësuar presidenti Ilir Meta, marrëveshjen e arritur ditën e sotme mes Kosovës dhe Serbisë në SHBA.

"E përshëndes nënshkrimin e marrëveshjes mes Kosovës dhe Serbisë, të negociuar nën udhëheqjen e Shteteve të Bashkuara të Amerikës dhe Presidentit Trump! Një hap i rëndësishëm drejt normalizimit të plotë të marrëdhënieve mes të dy vendeve, në funksion të paqes e stabilitetit në rajonin tonë", shkruan Meta.


Lajmi kryesor:

Marrëveshja Kosovë- Serbi në SHBA/ Rama: Asnjë tradhti burra! Meta: Hap kyç! Kim: E rëndësishme për paqen në Ballkan! Basha: Kontribuon për njohjen e Kosovës


B.K./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A është gati Shqipëria për sezonin e ri turistik?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

Ekzekutimi në Elbana/ Dalin pamjet, kjo është makina e djegur që dyshohet se i përket autorëve