Marrëveshja Shqipëri-Greqi/ Yuri Kim: Gëzohem kur miqtë tanë punojnë së bashku për të zgjidhur problemet

Ambasadorja e SHBA në Tiranë, Yuri Kim përshëndeti sot marrëveshjen e arritur mes Shqipërisë dhe Greqisë për sa i përket forcimit të bashkëpunimit kufitar.

Përmes një postimi në rrjetet sociale, Yuri Kim shkruan se gëzohet kur miqtë punojnë së bashku për të zgjidhur problemet e përbashkëta.

“Marrëveshja e sotme mes Shqipërisë dhe Greqisë është një hap pozitiv. Kontrolli më i mirë i kufirit forcon sigurinë e të dy vendeve dhe rajonit. Gëzohem të shohim miqtë tanë duke punuar së bashku për të zgjidhur problemet e përbashkëta,” shkruan Kim në Twitter.


Lajmi kryesor:

Shqipëria dhe Greqia marrëveshje për luftën kundër krimit ndërkufitar dhe atij të organizuar, krijohet qendra e kontaktit në Kakavijë (VIDEO)


B.K./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A do të shkoni të votoni në zgjedhjet parlamentare të 25 prillit?×

Lajmi i fundit

John

I keni kërkuar falje Metës?! Rama: Unë jam qenie e veçantë, nuk i përkas kategorisë që  çdo gjë e shikojnë të lidhur me zorrën dhe jo me zemrën