Marrin fund 'hatërmbetjet' mes Noizyt dhe Elvana Gjatës, veprimi që bënë pas koncertit të madh

Marrin fund 'hatërmbetjet' mes Noizyt dhe Elvana Gjatës, veprimi që bënë pas koncertit të madh

Elvana Gjata dhe Noizy

Reperi i njohur Noizy duket se ka sqaruar hatërmbetjet me të gjithë kolegët e tij para se të bënte koncertin e madh “Alpha Show” në sheshin ‘Nënë Tereza’. Mes tyre ishte dhe Elvana Gjata, të cilën e ka sharë në një prej këngëve të tij rreth 14 vite më parë sepse këngëtarja ishte pjesë e Babastars.

Gjatë një interviste të dhënë së fundmi, Noizy zbuloi se tashmë gjërat mes tyre janë sqaruar.

“Kemi folur me Elvanën. Noizy i dikurshëm, i 2008-ës, e ka bërë një këngë që quhet “Jena mbretër” edhe është përmendur pak Elvana aty, të cilën e kemi diskutuar dhe i kam thënë që ka qenë thjesht një këngë. Ajo këngë tashmë është himn i çdo diskoje. Unë kam gjithë ato vite karrierë dhe atë këngë akoma duhet ta këndoj. Do doja shumë të mos e kisha përmendur, sepse është një vajzë shumë e mirë, vajzë fantastike”, tha reperi.

Ata tashmë janë kthyer në miq dhe kolegë shumë të mirë. Kjo u konfirmua edhe nga veprimi i fundit i Elvana Gjatës, që erdhi fill pas koncertit të  Noizy-t. Me anë të një postimi në Instastory Elvana shkruan: “Kur beson shumë dhe punon edhe më shumë për atë beson! Këmbëngulje! Midis Tirone!”. Më pas Noizy e ka ripostuar story-n, ku e ka cilësuar Elvana Gjatën si “ikonë.”

Postimi në Instagram

A.M./M.Q./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A mendoni se vendosja e fashës 800 kWh do të sjellë kursim të energjisë?×

Lajmi i fundit

Meta kritika qeverisë në ditën Ndërkombëtare të Informimit: Propaganda autokratike s’mund të cenojë të drejtën kushtetuese për informim

Meta kritika qeverisë në ditën Ndërkombëtare të Informimit: Propaganda autokratike s’mund të cenojë të drejtën kushtetuese për informim