Masa për parandalimin e tragjesidë në 'San Siro', tërhiqen 2.500 bileta për ndeshjen Inter-Juventus

Sonte do të luhet në “San Siro” derbi i Italisë mes Interit dhe Juventusit që pritet të mbajë të mbërthyer para ekranit miliona telespektatorë para televizorit. Gjithashtu edhe stadiumi “San Siro” pritet të jetë “sold out”, por mediat në Itali raportojnë se për momentin janë tërhequr 2500 bileta nga sektori i tretë.

Edhe pse pak ditë më parë dy klubet e Milanos, Inter dhe Milan, dhanë garanci për sektorin në fjalë, janë tërhequr 2500 bileta nga sekori mik si masë paraprake, raporton “La Stampa”. Më herë është njoftuar se gjatë ndeshjes Inter-Atalanta ka patur lëvizje me 5 centimetra në unazës së tretë, pasi stadium është i vjetër dhe ka filluar të japë shenjat e para të ‘lodhjes’.

Kështu tifozët e Juventusit të cilët duhet të ishin të akomoduar në sektorin e mysafirëve, do të ndahen në dy pjesë, në zonës e kullës së kuqe dhe atë portokalli.  

Ne.k./G.M./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Vaksinë ose test negativ për të hyrë në Universitete, a ju duket e drejtë?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

‘A do e nënshkruanit pavarësinë e Kosovës’, përgjigjet kryeministrja e Serbisë