Masa të rrepta prej COVID-it në Kosovë, lëvizje të pakta në doganën e Morinës

KUKËS- Në doganën e Morinës aktualisht nuk ka lëvizje të qytetarëve drejt Kosovës, kalojnë vetëm kamionat e mallrave, shtetasit kosovarë dhe ata që janë rezident në Kosovë apo tranzit.

Ka pasur pak lëvizje edhe për të hyrë në Shqipëri pavarësisht se në doganën shqiptare nuk kërkohet test por vetëm matje e temperaturës. Gjithashtu kufiri është i mbyllur edhe për bagëtitë, të cilat kalonin lirisht por pas 1 qershorit nuk mund të kalojnë më.

 

Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Arrestohet Dako, Po i përmbush SPAK pritshmëritë në luftën ndaj korrupsionit?×

Lajmi i fundit

Familjet shqiptare rritën borxhet e energjisë për herë të parë që nga pandemia, arrijnë në gati 400 mln euro

Familjet shqiptare rritën borxhet e energjisë për herë të parë që nga pandemia, arrijnë në gati 400 mln euro