Masa të rrepta prej COVID-it në Kosovë, lëvizje të pakta në doganën e Morinës

KUKËS- Në doganën e Morinës aktualisht nuk ka lëvizje të qytetarëve drejt Kosovës, kalojnë vetëm kamionat e mallrave, shtetasit kosovarë dhe ata që janë rezident në Kosovë apo tranzit.

Ka pasur pak lëvizje edhe për të hyrë në Shqipëri pavarësisht se në doganën shqiptare nuk kërkohet test por vetëm matje e temperaturës. Gjithashtu kufiri është i mbyllur edhe për bagëtitë, të cilat kalonin lirisht por pas 1 qershorit nuk mund të kalojnë më.

 

E.D./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Nëse do t’ju jepej mundësia të jetonit në një vend tjetër, a do të largoheshit nga Shqipëria?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

'Babai' dhe 'fëmijët e gjetur' në PD