Masakroi të ëmën, gjykata e Pejës cakton një muaj paraburgim për autorin e krimit të rëndë në Kosovë

Masakroi të ëmën, gjykata e Pejës cakton një muaj paraburgim për autorin e krimit të rëndë në Kosovë

Urim Hyseni do të qëndrojë një muaj në paraburgim. Ky është vendimi i marrë nga gjykata Themelore e Pejës ditën e sotme pas vrasjes makabër që ai kreu pasditen e djeshme në Pejë. Ky vendim është marrë duke pasur parasysh se Urim Hyseni ka leje qëndrimi në Gjermani dhe ekziston mundësia për t’u arratisur.

“Gjykata Themelore e Pejës ka caktuar masën e paraburgimit prej një muaji për Urim Hysenin për vrasjen e nënës së tij. Në arsyetimin e vendimit thuhet se masa është marrë duke pasur parasysh se Hyseni ka leje qëndrim në Gjermani dhe mund të arratiset si dhe duke pasur parasysh që në rastin e tij pritet të dëshmojnë dëshmitarë okular që janë familjarë të të pandehurit ekziston rreziku që po të gjendet në liri do mund të përsërisë veprën ose edhe të ndikojë tek dëshmitarët"-thuhet në njoftim. 


Lajmi kryesor:

Krimi makabër në Pejë, djali i preu kokën nënës së tij! Koka gjendet larg trupit të viktimës! I dyshuari sapo ishte kthyer nga Gjermania


B.V/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Finalja mes Spanjës dhe Anglisë, sipas jush kush e fiton Euro 2024?×

Lajmi i fundit

LAJM I FUNDIT/ Qëllohet ndaj Donald Trump, plagoset në njërin vesh gjatë mitingut. Vritet atentatori!

LAJM I FUNDIT/ Qëllohet ndaj Donald Trump, plagoset në njërin vesh gjatë mitingut. Vritet atentatori!