Mashtrime me biznesin, Ronaldinho rrezikon burgun në Brazil

Mashtrime me biznesin, Ronaldinho rrezikon burgun në Brazil

Ronaldinho Gaucho

Futbollisti legjendar brazilian, Ronaldinho Gaucho mund të gjendet sërish pas hekurave. Ish-futbollisti i Barcelonës, Milanit dhe PSG-së dyshohet se është i përfshirë në një mashtrim me kriptovaluta.

Prokurorët brazilianë besojnë se kompania “18K”, e cila është në pronësi të Ronaldinhos, është pjesë e një skeme piramidale. Kompania e tij dyshohet se u premtoi klientëve një të ardhur prej dy përqind në ditë bazuar në transaksionet e kriptomonedhave. Superylli i futbollit ka refuzuar tanimë dy herë thirrjen për t'u paraqitur në gjykatë dhe policia u detyrua të hynte në shtëpinë e tij.

Gjatë kontrollit, Ronaldinhos i gjetën pasaportën dhe ia konfiskuan për të mos dalë jashtë vendit. Ronaldinho kishte një problem të madh me ligjin në mars 2022. Ai u arrestua në Paraguaj për përdorimin e një pasaporte false. Së bashku me të vëllanë ata kaluan 171 ditë në një burg të Paraguajit dhe u liruan pasi dhanë 1.6 milionë dollarë për lirimin me kusht.

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Jeni dakord me nismën e Kishës Katolike për ndalimin e simboleve komuniste?×

Lajmi i fundit

‘Nuk bën t’i presësh flokët kur je shtatzëne’, Kiara Tito u kthehet komentuesve pas kritikave

‘Nuk bën t’i presësh flokët kur je shtatzëne’, Kiara Tito u kthehet komentuesve pas kritikave