Maskarenj!

Edi Paloka dhe Bashkim Shehu në ceremoninë për Havzi Nelën

Havzi Nelën e varën komunistët pasi e shikonin si kërcënim për pushtetin e tyre. Kjo gjë dihet dhe s’tërdihet nga të gjithe ne.

Disa e pranojnë, disa jo. E kjo është çështje bindjesh. Gjë që duhet respektuar. Këto ditë në nder të tij u mbajtën dy aktivitete në Kukës.

-I pari u mbajt nga ata qe moren ca lek kur u be busiti i tij ne Kukes.

-Kurse tjetri u mbajt nga ata qe ju iku nga duart kjo mundesi.

Tek grupi i atyre qe moren nje dore pare nga busiti i tij.

Lulzim Basha ju çoj Edi Palokën (djalin e një komunisti të devotshëm) dhe Besnik Mustafaj, i cili më shumë rrinte tek shtëpia e Nexhmije Hoxhës sesa tek shtëpia e tij.

Ky grupi meqense beri nje dore pare.

E kishte shtruar me raki, mish e vere.

Kurse grupi qe nuk fitoj gje nga busti i Havziut, nuk kishin bere banket apo shtruar me pije sepse helbete nuk hahet ne Kukes.

Duhet shtruar tek klupi i Ervin Salijani (me falni tek klupi i kunates se Ervinit). Dhe këtu nuk kishte si të mungonte Lulzim Basha i cili në këtë sjafet kishte çuar Enkeled Alibeajn.

Qekurse Lulzim Basha ka ardhur ne krye te PD-se. Ish te perndjekurit i ka mbajtur të përçarë më keq se Sali Berisha.

Sapo mori drjetimin e PD-se shpiku departamentet dhe me praktika ne brez largoj Simon Miraken nga drejtimi i shoqates antikomuniste.

Vendosi aty dikë që e ka në dorë dhe e perdor si shkop per te reshtur kritiket e tij. Havzi Nelen e varen komunistet pasi e shikonin si kercenim per pushtetit e tyre.

Tani po e perdhosin disa maskarenj qe ne emerin e ish te perndjekurve kane bere zullume pa fund. Lulzim Basha dhe keta maskarenj qe livadhis kurr nuk do e kene voten e atyre qe vertete kane vajtur ne ate sistem.

Lulzim Basha dhe zullumqaret do kenë votën e Fari Balliut, Pandi Dukës, Dhimitër Boçit, e hajdutëve, zuzarëve, maskarenjë.

l.q./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Një ditë afat për reformën zgjedhore, a mendoni se palët politike do vendosin në favor të qytetarëve?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

I kërkuar për trafik droge, arrestohet 49-vjeçari nga Shijaku, gati ekstradimi në Itali