E rëndë në Mat/ Ujqit zbresin në fshat, banorët i torturojnë dhe justifikohen: Ndihemi të rrezikuar (VIDEO E RËNDË)

MAT- Banorët e fshatit Kariç në Mat kanë pasur "mysafirë" të paftuar ditën e sotme. Një kope ujqërish kanë zbritur në fshat, në mes të ditës duke frikësuar të gjithë banorët pasi kanë shkuar deri brenda oborreve të shtëpive të tyre.

Kjo situatë për ta është bërë e përditshme dhe ndihen të tmerruar, madje ata tregojnë një ngjarje të një dite më parë ku një prej tyre vrau një ujk se kishte sulmuar bagëtitë. Këto bagëti ishin duke u kullosur nga fëmijë, dhe pasi një prej tyre kishte shkuar në shtëpi duke qarë nga frika, babai ka marrë pushkën dhe e vrau. Report TV sjellë videon e rëndë, ku disa banorë shihen teksa keqtrajton ujkun i cili kishte zbritur në fshat. Pamjet janw të rënda dhe që lënë vend për diskutim nëse e justifikon këtë akt të rëndë të tyre.

Bnaorët shprehen të shqetësuar sepse po rrezikohet jeta e tyre, teksa tregojnë se kohët e fundit numri i tyre është shtuar shumë.

B.K./a.m./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • Klesti Thanasi: 13/11/2019 09:14

  Ahh e mjera Shqiperi ne doren e kuj rri!!!

  Përgjigju
 • Report tv: 12/11/2019 22:06

  Shkoni e jetoni atje u qe u dhimset ujku pastaj shikoni tmerrin e atyre banorve, pastaj beni komente me keqardhje per ujkun, u bëte edhe ju shpirt mir europian akoma nuk kin breke ne by**** th

  Përgjigju
  • Ayqëtaa!: 10/01/2021 03:32

   Edhe pasaj duet ta vrasin klyshin ne ate menyre. Do na teegosh ti do na vi gjyna ajo.

  • Gjergji: 12/11/2019 22:18

   Leshko kalbesire funderrine e jashteqitje, ik var nje gur në qafe dhe hidhu në lume te shpetojme

 • Panucci: 12/11/2019 14:17

  C jan keta kafsh kriminel keshtu meren me nje ujke

  Përgjigju
  • Ayqëtaa!: 10/01/2021 03:33

   Legena jan

 • Bab Dud Teqé Don Mashkall Karbonara: 12/11/2019 12:51

  Dikur stergjyshit tanë perparaardhes kishin tradita te shenjta. Ata rrespektonin Natyren dhe gjith krijesat e saj. Psh cdo dimer në te gjitha zonat e thella te Shqiperisë u falinin ujqeve disa krere bageti si ushqim për gjith dimrin. Keto zevendesoheshin në Pranvere me lindjen e bagetise se re. Pyjet i mbronin si syte e ballit. Po sot? Sot banoret i kanë humbur keto tradita, dhe jo vetem kaq por jane shenderuar në kriminele. Vrasin për nje fjale goje. Rraca tani eshte shperfytyruar, ka humbur cdo virtyt ndjesor prej njeriu te ndjeshem duke u kthyer në shtazë.

  Përgjigju
  • Njeri: 10/01/2021 03:35

   Bravo

 • Vlonjati: 12/11/2019 12:03

  Felliqesira nga na u bene sebeb keta fshatarë qe i hengert mortja. Merren me nje kelysh ujku, rrace e keqe

  Përgjigju
  • Fredi: 12/11/2019 12:22

   Shyqyr qe pash i lap me ndjesi robi me iu kundervu injorances . Bravo lapo dhe do t lutesha shum tu thush gjith leperve te len skafat e ti futen dijes se librave se nuk ecet para me skaf e vrasje ujqish nga kriminel katnar analfabet. Bravo lapo!

 • Viola: 12/11/2019 11:26

  Kur lexoj keto komente me vjen te vjelle,por ju qe flisni keshtu kundra vrasjes se nje kafshe te eger su vjen keq per vtasjen e nje qenje njerrzore ,su vjen keq per femijet tuaj,per prindrit tuaj dhe dilni e shprhni mellef per nje ujk te eger qe ashtu e ka krujuar natyra ashtu si bagetia theret per konsum ushqimi ashtu dhe ate ujk e ka ber natyra te pa pranushme te jet ne tokat e buta.ujk eshte sulmon bageti sulmon njerz ashtu si ka ber apo ska problem vetem ujkun mos te vrasim.njerz injorant.

  Përgjigju
  • Njeri: 10/01/2021 03:37

   Edhe se esht i eger nga natyra. Dheduet ta vrisni ju fshatar pa shpirt

  • Dreri: 15/11/2019 19:31

   Ujku vret per te ngrëne.. jo per te bere sehir me foto e video ne FB. Edhe kur vret e ben me dijnitet bej dhe ti te njejtën gje moj shtaze pa dijnitet mos e torturo kafshen e gjore se edhe natyra ka rregullat e veta.

  • Vlonjati: 12/11/2019 14:15

   Ik moj fshatarë se s mer vesh ti

 • CaBone: 12/11/2019 10:55

  Barbari e pa Shpirtesi hesapi. Kjo ndodh nga njerez pa bile. Se vetem aty i duket vetja burra duke rraf nje klysh ujku te ngordh. Po a mendoni se dhe ajo krijes ka shpirt e eshte gjynaf. Po ashtu e ka kriju zoti gjithcka ne tok, zenxhir ushqimi. Edhe nqs nu demtojn vritini por jo me kto lloj vidjosh si cironga histerike ne testostoron.

  Përgjigju
 • Gjon Marka Gjoni: 12/11/2019 10:40

  E treguan ”burrerine” me nje kelysh te vogel ujku. Natyra marte hak tek femijet e krimineleve!

  Përgjigju
  • Viola: 12/11/2019 11:28

   Kriminel te duket ty se ka mbrojtur femijet e tije dhe baketin qe ushqehet.ju su vjen keq per njerzit flisni per uqrit

 • Bcu: 12/11/2019 09:52

  Paska mor dhe pushken? Policia gja ka bo aksion per kto armet

  Përgjigju
 • shkoder: 12/11/2019 00:41

  Sa i bute e i njerzishem me tu duke ujku perballe atij kafshe.

  Përgjigju
 • meri: 11/11/2019 23:30

  Barbar......te pa shpirt....

  Përgjigju
 • matrix: 11/11/2019 22:50

  Kafsha me fisnike qe ka krijuar zoti nuk e meriton ate trajtim o fshatare te ndyre se shumica fshatare meno shpirti atij kelyshi ju lente pa gjume o barbare ,por ai do mbesi gjithmone ujk kurse ju njerez pa vlera qe kurre sdo ngrini koke

  Përgjigju
 • Gezim: 11/11/2019 22:27

  Ne komentet me poshte duket se ka Shqiptare me shpirt fisnik.,te cilet ndihen te indinjuar se si poshterohet nje krijese qe e ben natyren krenare.te mendosh se ne malokeri egziston dhe si emer dhe si mbiemer UJKU.

  Përgjigju
 • Mili: 11/11/2019 22:25

  Po a vritet kjo krijese kaq e bukur kaq fisnike kaq kryenece kaq e fortë kaq e lire kaq e zgjuar ????? Aaaaah qelbesira fshatarë zgjebarakë brekmute te palarë frymeverremosur analfabete ditezinj shpirtkatrane derdimene mendjeoshafke barbarë bythegrisur!

  Përgjigju
 • Prifterinjte Lazaratas: 11/11/2019 21:25

  Perendite ua dhane njerezve krijesat e tjera për ti mbrojtur dhe jo për ti vrare....... por nga sa shohim njeriu ka arritur fundin e fundit. Njeriu vret njeriun, vellai vellain nuk ka mallkim me te madh se ky. Hakmarrja e kafshes se gjore rëntë mbi femijet e vrasësve qe te shuhen perpara se te behen vrases nga genet vrases të eterve te tyre kriminelë! U shofshin!

  Përgjigju
 • Fredi: 11/11/2019 20:19

  Katnar bajga krijesa te dhunes, dhune dhe vetem dhune kan mesu duke rrahur grat e fmijet. Shpejt Policia

  Përgjigju
  • Fredi: 12/11/2019 11:19

   Ik ore kokpalar tër morra, zhuls rakie!

  • Fredi KOKËPIDHI: 12/11/2019 01:56

   Fredi KATRANI nga Lagja Kombinat që e gjetën Plakat e Lagjes të Braktisur nëpër Fërra tek Kodrrat e Kasharit ,u Ngrit nga VARRI ???!!! WOW WOW !!!! Loshi më tha që Fredi i ZI Nuk Jetonte më !?!?!?! Por Fredi KOKËLOQJA ja doli edhe këtë herë !!!!! O Njerëz MOS Sulmoni UJQËRIT , por Njerëzit SHPIRT ZINJË si Fredi GAXHGAUNI duhet të kenë Vendin në HALE !!!

 • Kafsha: 11/11/2019 18:54

  O shpirt i bukur i Nënës Natyrë ç të gjeti nga fshataret!

  Përgjigju
 • Tata: 11/11/2019 17:58

  Cohu Hitler beje sapun kte morr kte klysh kte cifel mu*i

  Përgjigju
 • alban: 11/11/2019 17:50

  Po vras mendjen kush eshte kafsha e eger aty ?! Keta jane ende neper shpella, ne themi do bejme shtet.

  Përgjigju
 • Vdekje katundarise: 11/11/2019 17:43

  Fshatare funderrina. Duheni grire e bere ushqim per qente! Po as qente nuk e hajne mishin tuaj te helmatisur o fare e poshter albanistani. Kellira mesjetare

  Përgjigju
 • Parrucjani: 11/11/2019 17:35

  ca keni mor, eshte ujk,jo mace. po te sulmoi ujku, nuk i duhet kaq shum kohe sa ju desht ketyre.direkt ne gurrmaz.

  Përgjigju
 • Lacio: 11/11/2019 17:20

  Hiqeni kete video barbare. Kafshet po vrasin ujkun. Sa bene ujku nuk bene gjithe mati. Plera. Primitiv. Dhe kerkoni te futeni ne BE. Shpellare muti

  Përgjigju
 • Lala: 11/11/2019 17:17

  Ktu tregohet qart qe çfare shpirt kafshe dhe kanibali kan kta byth palare kta corape grisur kta rrac shkerdh*era. Ok e vrat me cifte se rrezikonte jeten ok, po pse duhet ta poshteroni ashtu o klysha ku*vash

  Përgjigju
 • Arbëri: 11/11/2019 17:17

  Ta vrasësh është ok, por jo kështu si është vepruar në këtë rast . Duket shumë shumë makabër ...!

  Përgjigju
 • Tini: 11/11/2019 17:14

  Shikoj videon e mendoj. Te te kisha ne dore vetem 5min. O te qi... a rropte. Si mundet te torturosh kafshen ashtu. Do nisem nga vlora e do te gjej. O te qi... motren e rropt.

  Përgjigju
  • Tini: 11/11/2019 21:48

   Ik Tini se do te haj motrën ujku

  • Tony burrel: 11/11/2019 18:47

   Haha hajde o laluc hajde se na gje kollaj te ta bej surratin me keq se ujku beni si trima

  • loni: 11/11/2019 18:43

   ti po ti te han mu*in

 • O tej: 11/11/2019 16:42

  Ujku te cafte o Berishe i shpellave.

  Përgjigju
 • Delja: 11/11/2019 16:40

  VRITINI UJQIT,,,QE TE MOS afrohen me afer shtepive dhe. Staneve.....

  Përgjigju
  • Prifti i Lushnjes: 12/11/2019 12:32

   O dele qënke kriminel, pjelle e keqe

  • Fredi: 12/11/2019 12:30

   Pseudo dele fundrrin bajg

  • Roja: 11/11/2019 18:38

   Po nuk sulmon ujku njerez. se esht gjynaf. Per me teper duket si ulkonj qe sa ka pjell. O njerez te ndyr.

 • Sondazhi i ditës:

  Beteja për FSHF-në, a duhet të vijojë Armand Duka të drejtojë futbollin në vend?×

Lajmi i fundit

John

Një javë pas zotimit ndaj agresionit rus në Ukrainë, Ministria e Jashtme kanadeze preket nga sulmi kibernetik