Matura Shtetërore, ja cilat janë përgjigjet e sakta të testit të Matematikës

Foto ilustruese

Tiranë-Sot është zhvilluar testi i Matematikës për Maturën Shtetërore 2018. Ministria e Arsimit ka publikuar tezat sesi duhet të ishin përgjigjet e sakta nga maturantët.

Testi kishte 25 pyetje, nga të cilat 13 kërkesa ishin me përgjigje alternative, që vlerësohet me nga 1 pikë secila, dhe 12 pyetje ishin me zhvillim.

Testimit për lëndën e Matematikës i janë nënshtruar rreth 37 mijë maturantë nga i gjithë vendi. 

Ky ishte provimi i tretë i Maturës Shtetërore, pasi më parë kanë dhënë dy provimet e tjera, Gjuhën e Huaj dhe Gjuhën Shqipe e Letërsinë.


PDF/ Përgjigjet e sakta, provimi i matematikës (Gjimnazi) Varianti A (kliko që të hapet dokumenti)


PDF/ Përgjigjet e sakta, provimi i matematikës (Gjimnazi Gjuhësor) Varianti A (kliko që të hapet dokumenti)

PDF/ Përgjigjet e sakta, provimi i matematikës (Profesionale) Varianti A (kliko që të hapet dokumenti)

 

//Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Integrimi në BE, a duhet të ndahet Shqipëria nga Maqedonia e Veriut?×

Lajmi i fundit

John

PD harron ‘luftën e brendshme’, beteja në komisione me PS