Maturantët e Beratit 'harrojnë' COVID-in nga gëzimi: Teza nuk ishte e vështirë (VIDEO)

Pas 2 orë e gjysmë, maturantët në qytetin e Beratit kanë dalë të qeshur nga provimi i maturës, duke thënë se ishin të gjitha pyetjet që kanë bërë gjatë 3 viteve shkollë, përfshirë ato ato online. Por ajo që u vu re është nga gëzimi e kanë harruar COVID-19, ku në përfundim të provimit janë puthur e përqafuar me njëri tjetrin.

"Teza e provimit ishte shumë mirë, kishte ato që kemi bërë online"

"Ishin normale për nga vështirësia, për të dalluar nivelet e nxënësve"

"Ushtrimet mu dukën pak të ngatërrua, 2 i ngatërrova vetë, të tjerat i bërë të gjitha. Ishin ato që kemi bërë online", shprehen disa nga maturantët.  

1592221020_Berat.JPG


Lajmi kryesor:

Maturantët përfundojnë në provimin e matematikës: S'kishte paqartësi si testi i Gjuhës Shqipe dhe Letërsisë! 'Harrojnë' COVID-in nga gëzimi


B.K./b.ha./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Integrimi në BE, a duhet të ndahet Shqipëria nga Maqedonia e Veriut?×

Lajmi i fundit

John

Situata politike në Shqipëri, analisti nga Kosova për Report Tv: Përplasja Berisha-Basha, jashtë vlerave të demokracisë