Maturantët e Kukësit: Nuk e prisnim që provimi i maturës të ishte aq i thjeshtë! Ja pse te ne s'kishte protesta

 

Maturantët e qytetit të Kukësit e kanë cilësuar si shumë të lehtë provimin e matematikës, duke thënë se nuk e prisnin që të ishte kaq i lehtë. Në këtë qytet, nuk pati protesta si në shumë qytete të tjera, për këtë maturantët japin arsye të ndryshme.

"Ishte pak stres, po e kaluam. Ne na u duk që ishte mirë, ishte i thjeshtë"

"Nuk kishte asnjë problem. Unë mund të kem dalë mirë"

"Pak i vështirë, po e kaluam"

"Nuk e di pse nuk dolën maturantët e Kukësit në protestë, po provimi i letërsisë ishte shumë i vështirë. Pyetjet kërkonin përgjigje se çfarë mendonim ne"

"Provimi ishte shumë i mirë, nuk patëm vështirësi, kemi shpresë te provimi tjetër. Provimi i letërsisë ka qenë i lehtë"

"Provimi shkoi shumë mirë, nuk e prisnim që të ishte aq e lehtë. Gjuhë letërsia na thënë që ishte për logjikën, po ne prisnim që të binin pyetjet që na thanë mësuesit"

"Është qytet i vogël, zëri i nxënësve nuk dëgjohet shumë prandaj se morën mundimin për të ngritur protestë.

"Ishte shumë i thjeshtë. Për mua i Gjuhës dhe letërsisë ishte i thjeshtë", tha disa nga maturantët në Kukës.


Lajmi kryesor:

Maturantët përfundojnë në provimin e matematikës: S'kishte paqartësi si testi i Gjuhës Shqipe dhe Letërsisë! 'Harrojnë' COVID-in nga gëzimi


B.K./r.k./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Integrimi në BE, a duhet të ndahet Shqipëria nga Maqedonia e Veriut?×

Lajmi i fundit

John

Ndërmori iniciativën për krijimin e një qeverie të re të pakicës, kryeministri i Malit të Zi dorëzon në Kuvend kërkesë për shkarkimin e Abazoviç