Maturantët i dorëzojnë draftin ministrisë së Arsimit: Afat deri sot në darkë për të kthyer përgjigje

Maturantët i kanë dorëzuar ministrisë së Arsimit një draft me 10 pika, ku i kanë lënë afat ministrisë së Arsimit deri sot në darkë në orën 00:00 për të kthyer një përgjigje.

"Ne kemi kërkuar që të bëhet dorëzimi në ministrinë e arsimit, ne sapo kemi mbaruar dhe proceduar të gjitha gjërat e duhura, tani është lënë afat deri në përfundim të ditës së sotme për përgjigje, nëse ku ka një përgjigje do të pasohen me protesta të tjera. Gjithçka të bëhet transparente dhe e drejtë", tha një nga përfaqësueset e maturantëve.


Lajmi kryesor:

'Asnjë pyetjeve jashtë programit', Maturantët dorëzojnë draftin me 10 pika: Vendosim nesër për protestat


B.K./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Integrimi në BE, a duhet të ndahet Shqipëria nga Maqedonia e Veriut?×

Lajmi i fundit

John

Berisha u shpall ‘non grata’, Yuri Kim tregon se kush i mblodhi provat