Maturantët në Lushnje u kërkohen maska e doreza, mësuesit pa mjete mbrojtëse (VIDEO)

Sot maturantët e qytetit të Lushnjes i janë nënshtruar provimit të matematikës. Në Bashkitë Lushnje dhe Divjakë 24 shkolla, ku janë ulu në baka 1103 maturantë. Siç shihet në videon e sjellë nga gazetari i Report Tv, Kristaq Thano maturantëve u është kërkuar që të pajisen me maska, por teksa një gjë e tillë u është kërkuar nxënësve, mësuesit shihen pa mjete mbrojtëse.


Lajmi kryesor:

Maturantët përfundojnë në provimin e matematikës: S'kishte paqartësi si testi i Gjuhës Shqipe dhe Letërsisë! 'Harrojnë' COVID-in nga gëzimi


B.K./b.ha./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Integrimi në BE, a duhet të ndahet Shqipëria nga Maqedonia e Veriut?×

Lajmi i fundit

John

Berisha u shpall ‘non grata’, Yuri Kim tregon se kush i mblodhi provat