Mbërrin kontigjenti i parë i
refugjatëve sirianë në Toronto

Grupi i parë prej 163 refugjatë sirianë u pritën dje në mbrëmje nga kryeministri kanadez, Justin Trudeau në aeroportin e Torontos me një avion ushtarak. Për Kanadanë, “ky kontigjent është një burim force” për akomodimin e refugjatëve dhe për t’i ofruar një zemër të hapur, një të ardhme më të mire për ata dhe fëmijët e tyre”, shtoi Trudeau.

  • Sondazhi i ditës:

    PS pritet të rikandidojë shumicën e kryebashkiakëve aktualë, si mendoni?×

Lajmi i fundit

Lufta/ Britania plan për të dërguar predha uraniumi në Ukrainë, reagon Putin: Armë me përbërje bërthamore, Rusia do të reagojë nëse kjo ndodh