Mbappe për Pele: Shërim sa më të shpejtë! Legjenda e futbollit botëror: Jam krenar që po thyen rekordet e mia

 Mbappe për Pele: Shërim sa më të shpejtë! Legjenda e futbollit botëror: Jam krenar që po thyen rekordet e mia

Mbappe dhe Pele

Mbappe, legjenda e futbollit botëror  bëri një posim në rrjetet sociale ku shkruan se mbështet fubollistin e njohur Pele dhe i uron shërim të shpejtë, pas lajmit për përkeqësimi të gjendjes së këtij të fundit.  Futbollisti i njohur i Brazilit ështe shtruar sërish në spital dhe situata është e ndërlikuar, pasi mjekët e kanë njoftuar për ndërprerjen e kimioterapisë.

Pas këtij lajmi, Mbappe bëri një postim me shkrimin: “Lutuni për mbretin”. Ai gjithashtu ka thënë se është krenar që Pele ka thyer rekordin e tij.

Ditën e djeshme, Pele ka reaguar për postimin e yllit francez duke ia kthyer: “Faleminderit Mbappe. Jam i lumtur të shoh të thyesh një tjetër rekord timin në këtë kampionat, miku im”.

 

 

Me dy golat e tij kundër Polonisë, Mbappe arriti në total nëntë gola në Kupën e Botës. Me këtë dygolësh, Mbappe u bë golashënuesi më i mirë i të gjitha kohërave në Kupat e Botës nën moshën 24 vjeç, rekord të cilin e mbante Pele me tetë gola.

F.D/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Mendoni se do zbulohet pronari i 400 mijë € të vjedhura nga pastruesja?×

Lajmi i fundit

VIDEO rrëqethëse! Nëna nën rrënojat e tërmetit sjell në jetë foshnjën, por vetë vdes! Qytetari merr të sapolindurin në duar

VIDEO rrëqethëse! Nëna nën rrënojat e tërmetit sjell në jetë foshnjën, por vetë vdes! Qytetari merr të sapolindurin në duar