Pele 'shfaqet' në ndeshjen e Kupës, tremben fansat në Brazil (VIDEO)

Pele 'shfaqet' në ndeshjen e Kupës, tremben fansat në Brazil (VIDEO)

Maskoti gjigant i Pele

Një maskot gjigant i legjendës së futbollit Pele u shfaq në ndeshjen e Kupës së Brazilit mes Retro dhe Sport Recife. Kukulla gjigante ka trembur tifozët në stadium, teksa përmasat kanë qenë gjigante, duke shkelmuar edhe topin e parë të ndeshjes.

Fansat kanë mbetur të habitur nga zgjedhja, teksa janë trembur nga zgjedhja e organizatorëve. Në kanalet e komunikimit, tifozët kanë treguar përshtypjet në lidhje me fytyrën e zgjedhur.

“Do ta shoh atë fytyrë kur të mbyll sytë për javë të tëra”, shkroi në rrjet një fans. "Kjo është me të vërtetë gjëja më e frikshme që kam parë ndonjëherë", ishin reagimet e tjera.

Një tjetër mbështetës tha: "Unë nuk jam në të vërtetë nga ata që u bëj thirrje njerëzve të humbasin punën e tyre, por kushdo që mendoi se kjo ishte një ide e mirë duhet të shkarkohet".

Pele, i cili ka fituar 3 Botërorë me Brazilin, ndërroi jetë vitin e kaluar në moshën 82-vjeçare.

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Përplasja për Ukrainën, e drejtoi si duhet Rama KS të OKB?×

Lajmi i fundit

GOLAT/ Liverpool dhe Roma tri pikë me vuajtje në transfertë, Panathinaikos befason Villarrealin në Europa League (Rezultatet)

GOLAT/ Liverpool dhe Roma tri pikë me vuajtje në transfertë, Panathinaikos befason Villarrealin në Europa League (Rezultatet)