Mbështetja për pensionistët në Kosovë, Ilir Meta: Ndihma e qeverisë Rama nuk është as sa një kafe në ditë, vetëm vjedh

Mbështetja për pensionistët në Kosovë, Ilir Meta: Ndihma e qeverisë Rama nuk është as sa një kafe në ditë, vetëm vjedh

1665487647_Screenshot3.jpg

Kryetari i Partisë Lirisë, Ilir Meta ka reaguar pas dhënies së ndihmës nga Qeveria e Kosovës për pensionistët duke thënë se Kosova po ndërmerr hapa konkretë për mbështetjen e shtresave në nevojë.

‘Pas Maqedonisë së Veriut, edhe Qeveria e Kosovës ndërmerr hapa konkretë për të mbështetur shtresat në nevojë për përballimin e krizës së rritjes së çmimeve dhe inflacionit të lartë.

100 euro shtesë do të jetë shuma që do të përfitojnë pensionistët në Kosovë gjatë muajit tetor.

Po në Shqipëri? Ndihma e Qeverisë Rama për pensionistët nuk është as sa një kafe në ditë, sepse paratë ajo i shpërdoron dhe i vjedh për inceneratorët dhe koncensionet, ndërsa për pensionistët në Shqipëri jetesa është e papërballueshme.’- shkroi Meta.


Lajmi kryesor:

'Pakoja për Inflacionin', qeveria e Kosovës jep 100 euro ndihmë për pensionistët, e njëjta shumë jepet edhe për studentët


G.MO/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Lidhjet ruse të Monika Kryemadhit, a duhet që drejtësia të nisë hetimet?×

Lajmi i fundit

Kufizim orari dhe mund të zhvendoset ‘lagja e dritave të kuqe’, punonjësit e seksit po protestojnë në Amsterdam

Kufizim orari dhe mund të zhvendoset ‘lagja e dritave të kuqe’, punonjësit e seksit po protestojnë në Amsterdam