POP 5

Lajmet më të lexuara të 5 minutave të fundit

'Mbështetje e plotë e Presidencës Rumune të BE për çeljen e negociatave me Shqipërinë'

Elisa Spiropali sot ka zhvilluar një takim në Bukuresht me ministrin e jashtëm të Rumanisë z. Teodor Meleşcanu.

Rumania ka presidencën e këshillit të BE. Spiropali me anë te një postimi në Facebook e ka bërë të ditur këtë fakt teksa shkruan se Presidenca Rumune mbështet proçeset integruese të Shqipërisë dhe hapjen e negociatave për  Shqipërinë

G.M./Shqiptarja.com
Komento

Komente

  • Gjergji: 16/04/2019 12:04

    Rumania ne siperfaqe na mbeshtet por ne kuliza na demton dhe nuk na deshiron.

    Përgjigju