Mbetet në burg Florenc Hoxha: 'Mos e vrit mendjen Floro, me 16 mars shembim burgun'

Florenc Hoxha në gjykatë

Gjykata e Apelit la në fuqi vendimin e Shkallës së Parë, duke lënë në burg pesë të arrestuarit për protestën e dhunshme të opozitës, para Kryeministrisë më 16 shkurt.

Kështu, në burg mbeten, Florenc Hoxha, ish-kreu i Policisë Bashkiake të Tiranës, Ilir Hamedani, Saimir Rexhepi, Agim Peposhi dhe Ferit Dankshi. Në sallë pati thirrje "Poshtë Edi Rama".

"Më 16 Floro, mos e vrit mendjen. Me 16 mars do thyejmë burgun. Poshtë komunistët", janë thirrjet që dëgjohen nga familjarët dhe të akuzuarit në përfundim të seancës gjyqësore.

Më 16 mars opozita ka paralajmëruar mbajtjen e një proteste para kryeministrisë, përmes së cilës, njëjtë si edhe në tubimet e tjera, kërkojnë rrëzimin e qeverisë Rama, krijimin e një qeverie tranzitore për ta çuar vendin në zgjedhje të parakohshme. Me deklarata të tilla të personave që do të jenë në protestën e 16 marsit, mund të hidhen sinjalet e para se protesta do të jetë sërish e dhunshme.

Pretendimet që ngriti në seancën gjyqësore më 19 shkurt.

Masat e tjera të lënë në fuqi janë:

Emanuel Nallbani arrest shtëpie

Naim Haxhiu arrest shtëpie

Andon Gjini arrest shtëpie

Resul Daci arrest shtëpie

Suzana Dimushi detyrim Paraqitje

David Linadi arrest shtëpie

Festim Taku arrest shtëpie

Mitat Fieraku detyrim paraqitje

Lefter Jakupi detyrim paraqitje

Pellumb Shelna detyrim paraqitje

Velion Dine arrest shtëpie

Ndue Tuci arrest shtëpie

Shpresa Lini detyrim paraqitje

Hasan Jakupi detyrim paraqitje

G.M./Shqiptarja.com
Komento

Komente

 • Qaniu te qiu: 04/04/2019 23:17

  Me duket se e paska mendjen për 16 Marsin e 2020 se ky vit iku.

  Përgjigju
 • koli: 13/03/2019 14:09

  mir ta bene palaco

  Përgjigju
 • Safet: 12/03/2019 17:41

  Mos ki frik, se pushteti i ka ditet e numeruara, e tha lulushi me doktoreshen, Po u lodhem duke numeruare,Po deri ne sa do numerojme se di, se ka nerez qe deri ne 1000 din te numerojme

  Përgjigju
 • &$$&$: 12/03/2019 16:58

  Rri edhe ca koh ne burg flori mos ki merak per gruan se vetem po pall.... nuk ben gje se e ke besnike .. naten e mire floresha..!

  Përgjigju
 • Populli: 12/03/2019 15:39

  Provojeni njehee Plehra se dhe ju atje e keni vendit

  Përgjigju
 • Beni: 12/03/2019 14:43

  Mos u merzit se do hapi burgjet prap PD si ne 1997

  Përgjigju
 • Populli: 12/03/2019 14:40

  PD është mësuar me të shqyer burgjet si në 1997, por haron që jemi në 2019 dhe tani i fusin hellin në byth. Shqipëria Në NATO OO PDDDD E LESHIT.

  Përgjigju
 • Babalja: 12/03/2019 14:23

  Nuk e kalon ne dikush lumin me posht komunistet

  Përgjigju
 • Lenci: 12/03/2019 13:47

  Bravo e madhe per gjykaten kete here. Florenc Hoxha nje rrugac ordiner qe meriton denimin me te rende nga ligji. Tani rri me Stresin ne ne nje biruc dhe lozni domino. Thirrjet e rrugecerve te tjere qe perkohesisjt jane te lire do ju bashkohen aty brenda. Ta provojne se e shikoje ku perfundojne. Njelloj si ai qeni pastor lamgaraq qe u shfaq gjate arestimit tend jane. Ka adhur koha te paguash more qen. Askush nuk ti fal grushtat qe ju dhe femrave ne detyre kur u bere polic bashkiak.

  Përgjigju
  • Xaxaxa: 12/03/2019 16:59

   Flori edhe stresi pall..... te dy bashk..!