Mbi 6 cm borë, bllokohet rruga në aksin nacional Boboshticë-Dardhë

 

Ngarkesë e shtuar mjetesh në aksin nacional Boboshticë Dardhe .Turistë të shumte i janë drejtuar këtë të shtunë fshatit turistik të Dardhës, ndërkohë që dendësia e lartë e borës ka bërë që të bllokohet rruga për disa minuta.

Sipas informacioneve, trashësia e borës ka kaluar më tepër se 6 cm. Ndërkohë mjetet e turistëve që i janë drejtuar Dardhës nuk kane qenë të pajisur me goma dimërore apo zinxhirë.

Ndërhyrja me borëpastruese nga grupet e punës ë terren pritet të sjelle normalizim të situatës.


Lajmi kryesor:

Rikthehen reshjet e dëborës në Korçë! Zbardhet Voskopoja e Dardha, në qytet vijojnë shirat


B.K./r.k./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Ngjarjet në Fier e Fushë Krujë, a jeni të shqetësuar nga situata e rendit dhe sigurisë publike?×

Lajmi i fundit

John

10 persona të përfshirë në grabitjen e biznesmenit në Nikël, eksperti për Report: E dinin që s'ka patrulla policie në lëvizje! Kanë studiuar vendin për muaj të tërë