Mbyllet protesta për Klodjan Rashën pas 40 minutash në Lezhë

Mbyllet protesta për Klodjan Rashën pas 40 minutash në Lezhë

Pamje nga Lezha

1607710135_Screenshot11.jpg

Vrasja e 25-vjeçarit Klodian Rasha mblodhi sërish në proteste këtë të premte një grup të rinjsh në qytetin e Lezhës. Ata u grumbulluan rreth ores 17:00 në qender të qytetit pranë obeliskut të Besëlidhjes dhe me pas marshun përgjatë rruges “Luigj Gurakuqi” dhe u ndaluan para Komisariatit të Policisë.Me thirrje “Rama Ik” dhe “Drejtësi për Klodianin” të rinjtë qëndruan për disa minuta para ambjenteve të policisë, duke hedhur dhe shashka në drejtim të bluve dhe godinës së policisë. Për shpërndarjen e të rinjeve ndërhynë disa oficer civil të policisë, duke bërë që protesta të mbyllet pas rreth 40 minutash.

Kjo është dita e dytë radhazi që zhvillohen protesta në Lezhë kundër vrasjes së Klodian Rashës. Në protestën e së enjtes numri i qytetareve ishte më i lartë, ndërsa nuk munguan as aktet e dhunës kundër institucioneve dhe pronës publike si dhe u bllokuan për disa minuta rruga drejt Shkodrës dhe Tiranës. Në lidhje me këto veprime u shoqëruan në polici 15 përsona të cilët do ndiqen penalisht në gjendje të lire për disa vepra penale.


Lajmi kryesor:

(VIDEO) Mbyllet protesta e tretë për Klodjanin/ Gazi lotsjellës 'përçan' protestuesit! Policia 'merr në kontroll' situatën! Mbi 15 të shoqëruar! 2 efektivë të FNSH-së të lënduar


  • Sondazhi i ditës:

    A po menaxhohet si duhet situata me zjarret në vend?×

Lajmi i fundit

Pas konfliktit me gruan, qëlloi me armë zjarri në ajër! Shpallet në kërkim 50-vjeçari në Vlorë

Pas konfliktit me gruan, qëlloi me armë zjarri në ajër! Shpallet në kërkim 50-vjeçari në Vlorë