McGonigal i shpjeguar në një foto!

McGonigal i shpjeguar në një foto!

Lulzim Basha dhe Donald Trump

14 qershor 2017, Sali Berisha konsideron moment historik dhe prelud te fitores foton e Bashes me Trump.

-Ngjarja u hetua pasi u zbulua se per realizimin e kesaj fotoje banale ishin shpenzuar ne rruge te paligjshme mbi 500 mije USD, te kanalizuara nepermjet disa kompanive ne londer me drejtore kompanie qe mbanin mbiemra ruse/ukrainas.

-Ndonese drejtoret e kompanive mbajne thjesht letrat juridike, jane sekretare; fillimisht u dyshua se keto ishin firma ruse, por kjo piste u sqarua dhe nuk kishin fare lidhje ruset por ama mbeti ceshtja e pastrimit te parave dhe fondeve te paligjshme.

-Pasi Berisha u shpall non grata ky qe fliste per foto historike Basha-Trump; akuzoi pikerisht Bashen per lidhje me ruset; kete e beri pasi u shpall non-grata nga SHBA-te, e ndersa Basha ishte ne kulmin e mbeshtetjes amerikane.

Tani une kam dy pyetje:

-Me te vertete mendoni se keta idiote e sharlatane do ja hidhnin paq?

-Imagjinoni per nje moment sikur te vinin ne pushtet ne 2021-in keta; a nuk do ishte bere Shqiperia nje nevojtore siç keta bene opoziten dhe partine e tyre?

McGonigal i shpjeguar në një foto!

B.K/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Jeni dakord me nismën e Kishës Katolike për ndalimin e simboleve komuniste?×

Lajmi i fundit

'Greqia nën presionin e BE-së për bllokadën ndaj Shqipërisë' Kathimerini: Jo vetëm Scholz, edhe presidenca spanjolle e acaruar me Athinën

'Greqia nën presionin e BE-së për bllokadën ndaj Shqipërisë' Kathimerini: Jo vetëm Scholz, edhe presidenca spanjolle e acaruar me Athinën