Me celularë për të fotografuar votën, pezullohen për pak minuta votimi në 2 qendra, 1 në Gjirokastër dhe 1 Vlorë

Me celularë për të fotografuar votën, pezullohen për pak minuta votimi në 2 qendra, 1 në Gjirokastër dhe 1 Vlorë

Dy persona janë kapur me celularë në duar për të fotografuar votën, duke bërë që të pezullohet procesi i votimit për pak minuta në 2 qendra votimi.

Fillimisht në një qendër votimi në Vlorë një person është kapur me celular, duke bërë që sekretarja e QV të pezullojë për 20 min votimin.

Ndërkohë që në fshatin Dhoksat bashkia Gjirokastër është kapur një person duke fotografuar votën.


Lajmi kryesor:

Shqiptarët votuan, procesi ishte i qetë, pjesëmarrja mbi 47 %, më e lartë se 2017! Problemet vetëm me identifikimi biometrik dhe fotografimi i votës


K.T./b.ha./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A mendoni se në primaret e Rithemelimit ka garë të ndershme?×

Lajmi i fundit

Arilena Ara guxon në këngën e re, shfaqet pa filtra dhe e pa lyer në klipin muzikor

Arilena Ara guxon në këngën e re, shfaqet pa filtra dhe e pa lyer në klipin muzikor