Me drogë në automjete, policia greke arreston tre shqiptarë dhe shpall në kërkim një tjetër (FOTO)

Droga e sekuestruar nga policia greke

Tre shqiptarë të moshës 25-vjeç kanë rënë në prangat e policisë greke pasi u kapën me drogë në automjete. Ndërkohë që një tjetër shqiptar 28-vjeçar është shpallur në kërkim.

Ata bënin transportimin e drogës  përmes automjeteve të tyre drejt shtetit helen. Në operacionin e parë ku u arrestuan dy 25-vjeçarët policia gjeti dhe sekuestroi  68 kg e 800 gramë kanabis.

Ndërsa në operacionin e dytë ku u arrestua shqiptari i moshës 25 vjeç dhe u shpall në kërkim bashkëpunëtori i tij 28-vjeç, policia  sekuestroi një sasi prej 9 kg e 650 gramë kanabis  të fshehura në gomën rezervë të automjetit.

m.v./b.ha./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A besoni se i kemi kapacitetet e duhura për të përballuar koronavirusin?

Komento