VIDEO/Me flamuj kuqezi dhe kuaj, një grup të rinjsh marshim në Lezhë për 29 nëntor

 

Një grup të rinjsh në Lezhë kanë zgjedhur një mënyrë krejt të veçantë për të uruar festat e nëntorit. Me flamuj kuqezi dhe me kuaj, ata kanë marshuar në rrugët e qytetit, duke tërhequr vëmendjen e shumë qytetareve.

79-vjetori i Çlirimit është kremtuar këtë të martë në të gjithë vendin, me bashkitë që kanë organizuar homazhet e nderimit të të rënëve në luftë. Për herë të parë 29 nëntori është kremtuar zyrtarisht në Shkodër, ndërsa në bashkitë e drejtuara nga kryebashkiakë të Berishës nuk është zhvilluar ceremoni.


Lajmi kryesor:

Sot 79-vjetori i Çlirimit, bashkitë e majta homazhe në Varrezat e Dëshmorëve! Nuk mungojnë ithtarët e Enver Hoxhës


B.K/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A e forcon sigurinë dhe rolin e Shqipërisë baza e NATO-s në Kuçovë?×

Lajmi i fundit

Studiuesi në Report Tv: Fjalët e greqishtes së vjetër janë të gjitha me orgjinë shqipe

Studiuesi në Report Tv: Fjalët e greqishtes së vjetër janë të gjitha me orgjinë shqipe