VIDEO/ Me flamurin e PD-së mbi supe, protestuesit largojnë simpatizantin demokrat: Vendos flamurin kombëtar

 

Një incident i vogël ka ndodhur në protestën që sapo ka nisur para kryeministrisë ditën e sotme, Aktivistë të shoqërisë civile nuk kanë lejuar një protestues i cili ishte mbuluar me flamurin e Partisë Demokratike në supe, duke i këkruar që të largohet, pasi nuk duan sipas tyre që të poltizohet protesta.

'Vër flamurin kombëtar, hiqe këtë ose largohu! Mos politizo protestën'- ishin thirrjet e disa prej të pranishmëve të cilët larguan qytetarin.

'Jam qytetar i lirë dhe nuk besoj se kjo përbën ndonjë të keqe, PD nuk përben asnjë të keqe. Roli i PD-së është të denoncojnë. Të rrisim qytetarinë e të bashkohemi bashkë.'- tha ai.


Lajmi kryesor:

Rritja e çmimeve, qindra qytetarë në protestë para Kryeministrisë: Po dalim për bukën e gojës, jo për politikën! Protestë sërish të hënën


M.Q./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Shqipëria luan ndaj Italisë sfidën e parë në Euro 2024, kush fiton?×

Lajmi i fundit

Në Itali dorëzohen dhe pranojnë 'humbjen' në tribuna: Ka 'pushtim' shqiptarësh, ne me Del Pieron

Në Itali dorëzohen dhe pranojnë 'humbjen' në tribuna: Ka 'pushtim' shqiptarësh, ne me Del Pieron