Kërcënoi shitëset me kallashnikov dhe u mori paratë, publikohen pamjet e grabitjes së marketit në Kavajë! Në pranga 25 vjeçari (EMRI)

Policia e Kavajës ka arrestuar 25 vjeçarin Everest Shala i cili mbrëmjen e djeshme (29 shkurt) nën kërcënimin e armës grabiti një market në fshatin Qerret.

Në videon e publikuar nga policia, shihet teksa i riu me kapuç në kokë, ka kërcënuar me kallashnikov shitëset e supermarketit dhe më pas është larguar me një shumë parash me vete.

Arrestimi i tij u bë i mundur rreth 12 orë pas ngjarjes, ndërsa u sekuestrua edhe arma e llojit ‘kallashnikov’ që përdori i riu për të kërcënuar shitësen, të cilin autori i dyshuar e kishte hedhur në një kanal me ujë, në Qerret. 

25-vjeçari Everest Shala me banim në Qerret u identifikua pas këqyrjes së kamerave të sigurisë. 

B.V/S.G/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Rithemelimi propozon rikthimin e koalicioneve të vjetra, a jeni dakord?×

Lajmi i fundit

Ministri i Kosovës: Beogradi përgjegjës për tensionet mbi dinarin

Ministri i Kosovës: Beogradi përgjegjës për tensionet mbi dinarin