Me kanabis me vete dhe në makinë, vihet në pranga 21-vjeçari në Korçë

Me kanabis me vete dhe në makinë, vihet në pranga 21-vjeçari në Korçë

Foto ilustruese

Një 21-vjeçar është vënë në pranga nga Policia Korçë, pasi kjo e fundit i gjeti sasi kanabisi me vete dhe në makinë. Për pasojë "Toyota” e tij dhe kanabisi  u sekuestruan nën cilësinë e provës materiale.  

Në pranga ka rënë J. L., 21 vjeç, banues në Korçë.

Pasi u ndalua për një kontroll fizik në lagjen nr. 17, Korçë, 21-vjeçarit iu gjet një sasi e vogël kanabisi.

“Gjithashtu gjatë kontrollit të ushtruar në automjetin tip "Toyota" që ky shtetas drejtonte, iu gjet një sasi tjetër me lëndë të dyshuar kanabis, të cilat u sekuestruan në cilësinë e provës materiale, së bashku me automjetin”, njofton policia.

Po të njëjtat struktura bëjnë me dije se, efektivë të Policisë Maliq referuan materialet në Prokurori ku nisi hetimi në gjendje të lirë për A. M., 45 vjeç, banues në fshatin Shëngjergj, Maliq, pasi gjatë një konflitkti për motive të dobëta, dyshohet se ka goditur me grushte një 33-vjeçar.

Materialet procedurale i kaluan Prokurorisë Korçë, për veprime të mëtejshme.

M.T/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Jeni dakord që në Shqipëri të ndalohet përdorimi i euros për pagesa?×

Lajmi i fundit

Alban Daci: Dorëzimi politik përballë një vendimi juridik

Alban Daci: Dorëzimi politik përballë një vendimi juridik