Me këto plehrat çfarë do bëjmë?! Veliaj të moshuarës: Mi jep t'i hedh unë, jam pastruesi i Tiranës

Një e moshuar i ka ngritur shqetësimin kryebashkiakut të Tiranës se si do të bëhet për të hedhur plehrat pasi nuk u lejohet të dalin nga shtëpia. Veliaj i është drejtuar duke i thënë se do t'i hedhë vet ai.

Për më shumë ndiqni videon gjatë operacionit të nisur nga Bashkia e Tiranës për t'u ardhur në ndihmë të gjithë të moshuarve të vetmuar në njësinë 8.

Kësaj nisme iu bashkuan vullnetarë që u çojnë ushqime gjysheve dhe gjyshërve në shtëpi.

G.M./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A duhej të hiqeshin kufizimet në zonat e kuqe dhe të hapej edhe fundjava?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

Rama thumbon opozitën: Rreziku i virusit është real, jo revolucion imagjinar me karakatinën e teatrit (VIDEO)