Ekstazi, kokainë e kanabis në festivalin ‘Unum’ në Shëngjin, 3 në pranga dhe 9 në hetim (VIDEO)

LEZHË- Dy të rinj dhe një i mitur kanë rënë në pranga në Lezhë pasi janë kapur me drogë me vete. Ndërkohë, 9 persona të tjerë janë vënë në hetim, ndërsa kontrollet janë ushtruar në kuadër të operacionit Tempulli 3. A

Kontrollet u ushtruar në aksin Lezhë-Shëngjin dhe në makinat e tyre janë gjetur dhjetëra doza të drogërave të ndryshme, si ekstazi, kanabis dhe kokainë. Drogërat dyshohet se përdoreshin ne festivalin ‘Unum’ në Shëngjin, që ka bërë bashkë mijëra të rinj nga e gjithë bota.

Në pranga ranë 18-vjeçari E. M., banues në Lezhë, dhe një 16-vjeçar, banues në Fushë Kuqe, Kurbin, pasi gjatë kontrollit në automjetin me të cilin  ata lëviznin, policia gjeti dhe sekuestroi dhjetëra doza cannabis dhe ekstazi.

Në pranga ra edhe 24-vjeçari V.M, banues në Prishtinë, pasi gjatë kontrollit fizik, Policia i gjeti dhe sekuestroi një sasi lënde narkotike kanabis sativa.

Gjithashtu, nisi hetimi në gjendje të lirë për: A. M., 44 vjeç, J. T., 44 vjeç, P. K., 49 vjeç, dhe L. P., 21 vjeç, banues në Zvicër; ë. H., 28 vjeç, banues në Francë; J. Ch., 33 vjeç dhe J. K., 34 vjeç, banues në Angli; A. B., 21 vjeç dhe I. O, 27 vjeç, banues në Prishtinë.

Këtyre shtetasve, gjatë kontrollit të ushtruar nga shërbimet e Policisë, iu janë gjetur dhe sekuestruar në cilësinë e provës materiale, doza të lëndëve narkotike kokainë, ekstazi dhe cannabis sativa.

Policia bën të ditur se megaoperacioni policor “Tempulli 3” vijon, ndërsa materialet procedurale i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Juridksionit të Përgjithshëm  Lezhë, për veprime të mëtejshme, për veprën penale “Prodhimi dhe shitja e narkotikëve”.

SI.E./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Listat e deputetëve të hapura në 2/3 dhe jo plotësisht, jeni dakord?×

Lajmi i fundit

Koreja e Veriut vijon dërgimin e balonave me mbetje drejt Jugut, ndërpriten fluturimet në aeroportin e Seulit

Koreja e Veriut vijon dërgimin e balonave me mbetje drejt Jugut, ndërpriten fluturimet në aeroportin e Seulit