VIDEO/ Festivali ‘Unum’ në Shëngjin, muzika elektronike bën bashkë mijëra të rinj nga e gjithë bota

Shëngjini është kthyer në epiqendrën e të rinjve nga e gjitha bota, në këtë fillim të sezonit turistik. Për të pestin vit radhazi në këtë zonë bregdetare, po zhvillohet festivali ndërkombëtar i muzikës elektronike.

Mijëra të rinj shqiptarë dhe të huaj janë bërë pjesë e kësaj atmosfere festive elektrizuese në këtë  ku mbi 70 artistë me famë botërore, luajnë muzikë përgjatë 24 orëve në tre skena të vendosura në zonën e Ranës së Hedhun.

Të ardhur nga vende të ndryshme të botës turistet thonë se festivali po i përmbush në maksimum pritshmëritë e tyre, ndërsa janë të surprizuar me bukuritë e Shëngjinit dhe e Shqipërisë në tërësi.

Edicioni i pestë i Festivalit ndërkombëtar të Muzikës Elektronike UNUM, ka nisur me 6 qershor do të vijojë deri ditën martë, duke i dhënë gjallëri zonës turistike të Shëngjinit.

 

SI.E./E.B/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Shqipëria luan ndaj Italisë sfidën e parë në Euro 2024, kush fiton?×

Lajmi i fundit

DIREKT/ Ceremoni madhështore në Munich! Nis Euro 2024, Gjermani 3-0 Skoci

DIREKT/ Ceremoni madhështore në Munich! Nis Euro 2024, Gjermani 3-0 Skoci