Me makinën plot me emigrantë i arratiset policisë por kapet pas pak minutash, arrestohet 39-vjeçari në Devoll

Me makinën plot me emigrantë i arratiset policisë por kapet pas pak minutash, arrestohet 39-vjeçari në Devoll

Foto ilustruese

Policia e Korçës ka vënë në pranga një 39-vjeçar, i cili me një makinë plot me emigrantë të paligjshëm, lëvizte me automjetin e tij.

Fatjon Muçaj 39 vjeç, me precedentë të mëparshëm penal, për dhënie ndihmë për kalim të paligjshëm të kufijve, është konstatuar pranë kryqëzimit të fshatit Kapshticë, Devoll, duke lëvizur me mjetin tip "Opel", por ai nuk iu bind urdhrit të policisë policisë rrugore për të ndaluar.

Pasi policia iu vu në ndjekje, arritën të bënin ndalimin në fshatin Kurilë, Devoll dhe neutralizimin e Fatjon Muçak, i cili po transportonte 6 emigrantë të paligjshëm, që kundrejt shpërblimit iu kishte premtuar kalimin drejt vendeve të BE-së.

Materialet i kaluan Prokurorive së Rretheve Gjyqësore Korçë e Pogradec për veprime të mëtejshme.

J.GJ./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    PS pritet të rikandidojë shumicën e kryebashkiakëve aktualë, si mendoni?×

Lajmi i fundit

Pas shembjes së hotelit, godinat e mbetura të Prestige Resort do t’i kalojnë Sherbimit Social Shtetëror! Sot merren në dorëzim

Pas shembjes së hotelit, godinat e mbetura të Prestige Resort do t’i kalojnë Sherbimit Social Shtetëror! Sot merren në dorëzim