‘Më paguante kursin e kitarës në fshehtësi’, Mamaqi mbështet kandidatin e PS Toni Gogu: Nëse parlamenti do kishte më shumë njerëz si miku im, do ishte një bekim

‘Më paguante kursin e kitarës në fshehtësi’, Mamaqi mbështet kandidatin e PS Toni Gogu: Nëse parlamenti do kishte më shumë njerëz si miku im, do ishte një bekim

Aktori Ermal Mamaqi dhe kandidati i PS, Toni Gogu

Aktori i njohur shqiptar Ermal Mamaqi duke se ka “braktisur” PD dhe po mbështet Partinë Socialiste dhe kandidatin e Tiranës, Toni Gogu.

Përmes një postimi në rrjetin e tij social Facebook, ai ka rrëfyer për herët parë historinë se si kandidati socialist Toni Gogu i ka paguar kursin e kitarës në vitin 1998 kur ai ishte vetëm 16 vjeç dhe pa mundësi financiare.

Ai shkruan se në atë kohë ishte pjesë e Kishës Rilindja dhe një mik i tregoi se dikush do të financonte kursin e tij të kitarës por nuk do të tregonte emrin.

Mamaqi shkruan se e ka zbuluar pa shumë vitesh se financuesi i kursit të tij ishte, pikërisht kandidati i PS, Toni Gogu.

“Por kjo tani nuk është kthim nderi, ose shpagim. E besoj vërtetë këtë njeri të pastër dhe të mençur. Vlerat e tij janë të rralla. Po të shohësh familjen e tij kupton shumë. Ka mbetur i njëjti.”, shkruan ai.

Në fund të postimit të tij, ai ka ftuar të gjithë qytetarët të votojnë për kandidatin, Toni Gogu, i cili renditet i 11 në listat e Partisë Socialiste në Tiranë.

 

J.GJ./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    EURO 2024/ Fillojnë ndeshjet e fundit, a mendoni se Shqipëria kalon grupin?×

Lajmi i fundit

Veliaj jep lajmin e mirë: Dy shkolla, çerdhe dhe kopësht i ri në Lagjen 13! Kemi ndërtuar më shumë shkolla se sa gomat që digjen nga opozita

Veliaj jep lajmin e mirë: Dy shkolla, çerdhe dhe kopësht i ri në Lagjen 13! Kemi ndërtuar më shumë shkolla se sa gomat që digjen nga opozita