Me pamje nga kampusi i Universitetit Bujqësor, Rama uron një ditë të mbarë: Projekt i denjë, me standarde evropiane

Kryeministri Edi Rama e ka nisur mëngjesin e sotëm me publikimin e pamjeve nga kantieri i Kampusit të Universitetit Bujqësor.

Me pamje panoramike të kampusit në ndërtim e sipër kryeministri thekson se ky projekt po merr jetë pas tërmetit dhe është i denjë për çdo kampus universitar europian.

Aty po ndërtohen 8 godina të reja konviktesh me hapësira fjetjeje, studimi, ngrënieje, rekreacioni, të ideuar nga arkitekti.

Kapaciteti i kampusit parashikohet për 2200 studentë.

 

J.GJ./KT/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A mendoni se do të zbatohet kodi etik nga ministrat e kabinetit Rama 3?

Komento

Komente

  • Turi: 30/07/2021 07:09

    Rama te bej foto nga zjarret qe kane pushtuar Vloren dhe tju bej foto zjarrfikesve qe luftojne me dega pemesh per te shuar zjarrin duke mos patur asnje lloj ndihme nga ajri se shteti nuk ka blere nje avjon apo helikopter per fikjen e zjarreve , kurse ky palloshi del dhe ben propagande me keto fotot e tij

    Përgjigju


×

Lajmi i fundit

John

Makina e përmbysur, pamje nga aksidenti me 6 familjarë të plagosur në aksin Burrel-Ulëz